Олимпиакос постигна девета поредна победа в гръцкото баскетболно първенство, след като се наложи с 92:69 точки над състава на Кими.

Българският национал Александър Везенков игра малко повече от 8 минути, като в тях записа 3 борби и 1 чадър, но не отправи нито един изстрел към съперниковия кош.

Двубоят в Пирея бе решен в средата на третата четвърт, когато при резултат 50:47 Олимпиакос направи серия от 12:0, с която поведе с 15 точки и повече не даде инициативата на съперника си.

Най-резултатен за победителите бе Зак Лидей с 20 точки, а 16 прибави Василис Спанулис. За Кими бившият играч на Балкан ДеВон Уошингтън завърши с 15 точки и 5 борби.

Победата остави Олимпиакос начело в класирането с 14 успеха и 1 загуба. Втори е шампионът Панатинайкос с 13 победи от 13 мача. /БТА