Реал Мадрид се наложи без никакви проблеми над Барселона с 85:69 в мач от 27-я кръг на Евролигата.

Още през първото полувреме Реал стигна до аванс от 14 точки, а треньорът на Барса Йоргос Барцокас бе изгонен заради свада с главния рефер Луиджи Ламоника. След почивката гостите заиграха малко по-добре, но въпреки това не предизвикаха проблеми за Реал.

Серхио Люл отново бе на висота за мадридчани, като вкара фантастичен кош със сирената за първото полувреме, а накрая финишира с 21 точки.

За Барселона, Александър Везенков игра 12 минути и вкара една тройка.

Гледай Евролигата ексклузивно в каналите Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2.

В Белград, Цървена звезда навакса сериозен пасив срещу Олимпиакос през второто полувреме, но загуби инфарктно в продължението със 66:68.

В редовното време резултатът бе 58:58, и когато всичко вървеше към второ продължение, след 6:6 в добавените пет минути, Йоргос Принтезис вкара, четири секунди преди края, за успеха на Олимпиакос.

Костас Папаниколау вкара 17 за гостите, а Марко Гудурич отбеляза 14 за Цървена звезда.

Победата на ЦСКА Москва над Дарушафака с 95:85 класира и математически няколко отбора за плейофите.

Лидерите Реал и ЦСКА са с по 20 победи и 7 загуби, а след тях класирани са вече Олимпиакос, Фенербахче, Баскония и Панатинайкос.

На последните две места в Топ 8 засега са Анадолу Ефес и Цървена звезда, три кръга преди края на редовния сезон, а теоретични шансове за плейофите все още имат Дарушафака и Жалгирис.