Българският национал Александър Везенков отбеляза шест точки при победата на своя Барселона със 76:71 (22:13, 14:21, 23:18, 17:19) срещу Обрадойро в мач от последния 32-и кръг на редовния сезон в испанското първенство по баскетбол за мъже.

Родният баскетболист игра 17:38 минути и добави една спечелена борба към шестте си точки. Определено изявите му заслужаваха похвали и той имаше заслуга за успеха на катаунците.

Най-резултатен от неговия отбор беше Тайрис Райс, който отбеляза 16 точки, а Брад Олесон вкара други 15. Най-резултатен в мача пък беше Мики Макконъл от Обрадойро, който отбеляза 18 точки и спечели седем борби.

Барса ще започне плейофите срещу Валенсия, докато шампионът Реал Мадрид ще играе срещу МораБанк Андора. В другите четвъртфинални двойки Баскония ще срещне Гран Канария, а последният сблъсък е между Уникаха и Тенерифе.