Цървена звезда победи Барселона с 90:82 в най-интересния мач от вечерта в баскетболната Евролига.

Пред пълните трибуни в легендарната зала "Александър Николич" Звезда стартира мача превъзходно като поведе с 24:11 и дълго време поддържа двуцифрен аванс. В третата част той бе 55:41 и не се виждаше път назад за каталунците.

Томас Юртел обаче не мислеше така и с фантастични изяви заличи дефицита на своя отбор в четвъртата част. При 2:50 минути оставащи Барса дори излезе напред в резултата при 80:79.

Отговорът на домакините обаче бе мигновен и със серия от 11:2 в последните минути сръбският гранд стигна до победата, след която и двата отбора имат по една победа и една загуба от началото на сезона.

Александър Везенков не успя да помогне много за мисията на своя отбор като за 10 минути на паркета се отчете с 4 точки след успех в единствената си стрелба от двете точки и 2/2 от наказателната линия.

Милко Биелица бе лидер на Звезда и завърши с рекордните си с фланелката на отбора 23 точки. Тейлър Рочести реализира с 22 точки и направи 7 асистенции, Матиас Лесорт добави 13 точки и 9 борби, а бившият ас на Лукойл Академик Перо Антич също допринесе с 10 точки и 9 борби.

За Барса Кевин Серафин вкара 12 точки, а всички 14 точки на Юртел дойдоха в последните 15 минути като освен това направи 11 асистенции. Анте Томич и Адам Ханга реализираха по 10 за мач №400 на каталунците в Евролигата.