Най-добрият български баскетболист Александър Везенков най-после се завърна в игра за своя Барселона, но не успя да му помогне да избегне поредния си провал в Евролигата. Каталунците паднаха с 83:90 в домакинството си на Уникаха Малага.

Везенков се появи на терена за първи път от края на октомври насам, но имаше скромен принос. Той престоя на терена само 7 минути, в които записа две точки и една борба. Въпреки това, феновете го аплодираха бурно.

Барса изпусна успеха в последната четвърт, в която се представи отчайващо. Тома Йортел с 19 точки, Раким Сандърс с 14, Адриен Морман с 11 и Пау Рибас с 10 бяха най-резултатни за домакините, но не можаха да помогнат да се избегне деветото поражение в Евролигата.

Неманя Недович с 28 точки беше в основата на победата за Уникаха, а Джеймс Огъстин се отличи с дабъл-дабъл - 12 точки и 14 борби. След този развой Барса и Везенков остават под чертата за следващия етап в Евролигата, но има още много мачове.