Поражението на баскетболния Барселона от Баскония продължава да се коментира, а само след ден двата тима отново се изправят един срещу друг в мач от Лига Ендеса.

Барса падна от Баскония у дома със 79:93 точки и записа 12-а загуба в Евролигата.

В статията си за мача, официалният сайт на каталунците отбеляза представянето на българина Александър Везенков през първото полувреме като „Шоуто на Везенков”.

Именно със силни изяви на българина, Барса изравни до 40:40 малко преди края на първото полувреме. Везенков пък отбеляза 12 точки към този момент, а завърши двубоя с 14.

Детска еуфория след тройка на Везенков в Евролигата

Разочарование сред феновете на Барса след нова загуба в Евролигата

Само след ден почивка двата тима се срещат отново, тъй като Барселона гостува на Баскония в неделя, 29-и януари в мач от 19-я кръг на Лига Ендеса.

Мача от испанския шампионат по баскетбол можете да гледате на живо от 19.30 часа в GONG PLAY и по DIEMA SPORT 2.

Преди това също в неделя, от 13.30 часа можете да проследите двубоя Уникаха - Фуенлабрада.

През следващата седмица предстои нова серия баскетболни сблъсъци в ефира на Mtel Sport1.

На 2-и февруари можете да наблюдавате на живо два двубоя – от 18 часа Уникс Казан – Олимпиакос, а от 20 часа Жалгирис посреща Барселона. От 22.15 часа можете да гледате запис на мача между Фенербахче и ЦСКА Москва.