Българинът Александър Везенков се отчете със 7 точки и 6 борби за близо 24 минути на теренав предпоследния двубой на неговия Барселона от редовния сезон на испанската Лига Ендеса.

Барса обаче загуби домакинството си на Тенерифе с 65:73 точки и заема шесто място в класирането.

Каталунците са с 21 победи и 10 поражения, какъвто е активът и на четвъртия и петия в подреждането - Уникаха и Тенерифе.

Една от испанските звезди в НБА гледа Барселона

Начело във временното класиране в Испания са отборите на Реал Мадрид, Валенсия и Баскония.

В последния кръг от редовния сезон в неделя Барселона на Александър Везенков гостува на Обрадойро.