Българинът Александър Везенков заслужи похвали с представянето си за Барселона срещу Гипускоа в двубой от испанската Лига Ендеса. Барса победи със 101:77 при гостуването си, а Везенков завърши с 14 точки и 4 борби за близо 23 минути на терена.

Барселона е на втора позиция във временното класиране в испанското баскетболно първенство с 10 победи и 4 загуби, а лидер е Реал с 12 победи и 1 поражение.

Везенков, който бе върнат в състава на Барса от треньора Сита Алонсо след близо два месеца извън групата, показва стабилни изяви в двубоите, в които взе участие.

За каталунците няма време за почивка, тъй като утре, 4-и януари приемат ЦСКА Москва в мач от Евролигата.  На 7-и януари следва гостуване на Реал Бетис, на 11-и Барса гостува на Панатинайкос, на 14-и приема Уникаха, на 16-и гостува на Валенсия, на 18-и е домакин на Брозе Бамберг, на 21-и гостува на Андора, на 26-и Барселона е гост на Фенербахче, а на 28-и януари приема Ховентут в последния си мач за първия месец от годината.