Баскетболният Барселона с Александър Везенков в редиците си претърпя поредно разочарование през този сезон.

Каталунците няма да участват във финала за Купата на Испания, след като загубиха с 67:76 точки полуфинала си срещу Валенсия.

Везенков започна мача като титуляр и изкара на паркета близо 30 минути като завърши с 11 точки и 2 единоборства. Най-резултатен в мача бе Анте Томич със 17, а Петери Копонен добави 16. За Валенсия Сан Еметерио реализира 16, а Боян Дубчевич добави 13.

Нищо не предполагаше подобен край на мача с оглед на случващото се на паркета през първото полувреме. Каталунците бяха по-добрият отбор, а до голяма степен и благодарение на три тройки от Везенков, на почивката резултатът бе 38:29 за Барса.

Страхотна тройка от Везенков срещу Валенсия

Всичко обаче се промени в третата част, която завърши 30:13 за Валенсия.

В последната четвърт Барса опита да промени развоя на мача, но неточната стрелба и добрите контри на съперника доведоха до триумфа за Валенсия.

Така във финала Валенсия ще срещне Реал Мадрид, който победи Баскония със 103:99 след продължение. Финалът е в неделя от 19,30 часа и ще бъде предаван пряко по DIEMA SPORT 2 и онлайн на GONG PLAY.