Йордан Минчев изигра страхотен мач за своя МЗТ Скопие в последен от четвъртия кръг на Адриатическата лига, за първа победа като гост на тима.

МЗТ се наложи в Александровац над Игокеа със 108:99.

В навечерието на 19-я си рожден ден, Минчев игра 29 минути, за които записа 19 точки, 9 борби, две асистенции и открадната топка.

Само Дамян Стояновски имаше повече точки от него - 23.

Бившият играч на Маями Хийт Дорел Райт завърши с 29 точки за Игокеа.

Двубоят бе изключително завързан и равностоен, като се реши едва в последната минута с уникална серия от 10-0 за МЗТ.

Игокеа водеше с 99:98, но след две бързи тройки на Боян Трайковски и Стояновски, и пропуснати тройки от другата страна, МЗТ имаше 5 аванс с 33 секунди до сирената. Оттам вече нещата приключиха фамозно с изпълнени от скопския тим наказателни удари.

МЗТ е с актив от две победи и две загуби в Адриатическата лига, а на 23 октомври приема Цибона.