Барселона катастрофира срещу ЦСКА Москва в среща от 24-ия кръг на Евролигата. "Каталунците" загубиха с 61:85, а феновете по трибуните в испанския град развяха белите кърпички по отношение на Йоргос Барцокас и Барселона.

Срещата започна чудесно за ЦСКА Москва, които се оттеглиха със солиден аванс след първите 10 минути . Барселона бе неузнаваема и отбеляза едва 4 точки срещу 29 за руснаците.

Авансът, натрупан през първата част се оказа достатъчен за ЦСКА, които въпреки че загубиха следващите две четвърти, продължаваха да са на дистанция от Барселона.

Българинът в състава на Барселона Александър Везенков започна като титуляр. Най-силна за него се оказа втората четвърт, в която отбеляза 11 точки.

Мачът завърши с тройка на Везенков, който една секунда преди финалната сирена стреля от дистанция и отбеляза за крайното 61:85. Българинът бе и най-резултатен за испанците със своите 14 точки и коефицент на полезно действие - 21.

Победата за ЦСКА Москва е 18-а в Евролигата, която ги изравнява с Реал Мадрид. Двата отбора са първи и втори, докато за Барселона загубата е 15-а и шансовете за влизане в първата осмица са илюзорни.

Нандо Де Коло бе играчът на мача за ЦСКА, отбелязвайки 21 точки. Никита Курбанов и Кори Хигинс добавиха 12 и 11 точки, а звездата на московчани Милош Теодосич завърши с 9.