Барселона победи с 91:79 Валенсия в мач №2 от четвъртфиналната серия в Лига Ендеса. По този начин каталунците си върнаха за загубата в първия двубой, а решителната трета среща е в събота от 19:00 ч.

Играчите на Йоргос Барцокас направиха един от най-силните си мачове в нападение през този сезон. Отличната успеваемост от тройката увеличи преднината на тима на над 10 точки в хода на втората част, а на полувремето Барса водеше с 49:32.

Главна заслуга за тази преднина имаше гардът Алекс Ренфроу, който в края завърши и като най-резултатен за своите с 16 точки.

През второто полувреме силни изяви имаше и Александър Везенков. Той вкара всичките си 13 точки именно след почивката, за да помогне на своя отбор да поддържа комфортна преднина от над 10 точки през цялото време.

За гостите от Валенсия най-резултатен бе Жуан Састре със 17 точки, а 15 вкара Рафа Мартинес.