Барселона регистрира трета поредна загуба във всички турнири, този път от Валенсия като гост в Евролигата, със 76:81.

Така "каталунците" развалиха отличната си серия от шест победи една след друга, с която стартираха 2018-та.

Александър Везенков игра само пет минути в края на първото полувреме, като направи две много хубави асистенции за Тома Юртел, вкара и два наказателни удара, а към актива си добави и една борба в нападение. В един от таймаутите българинът обясни разпалено една грешка, която той и съотборниците му направиха на наставника Сито Алонсо, след което се завърна на терена.

След като Валенсия игра по-силно в първата част, във втората Барселона догони съперника си, но не успя да направи обрат. В края на първото полувреме страхотна серия на Валенсия даде сериозна преднина за домакините. "Оранжевите" дръпнаха с 10 точки точно преди последната минута преди паузата, за най-голямата си разлика към този момент.

През второто полувреме Барселона направи всичко, за да заличи пасива си, но така и не успя да настигне домакините.

Боян Дублевич вкара 19 точки за победата, 13 добави Рафа Мартинес.

С 15 точки Пиер Ориола бе най-резултатен за Барселона.