Българският баскетболист Георги Фунтаров и неговият отбор Калифорния Дейвис отпаднаха в първия кръг от историческото си първо участие на финалите на колежанското първенство NCAA.

24-годишният българин записа 2 минути в последния си мач в колежа, а отборът му отстъпи на един от фаворитите за титлата, поставеният под номер 1 Канзас с 62:100 точки. В първия си мач Калифорния Дейвис победи Северна Каролина Сентръл, пише bgbasket.com.

За времето си в игра Фунтаров овладя една борба и  пропусна един опит от тройката. UC Davis даде всичко от себе си през първото полувреме и дори на няколко пъти обръщаше в резултата преди Канзас да направи серия 10-0 и да се откъсне напред.

Тимът на българина стана шампион в своята конференция Big West, а това стана точно в последната година от колежа на Георги Фунтаров.

Отборът му приключва сезона с актив от 23 победи и 13 поражения, а Канзас е 29-4.