Шоуто в баскетболната Евролига продължава и тази седмица. Още тази вечер в мача на 23-я кръг в най-престижната клубна надпревара на Стария континент един срещу друг излизат турският Фенербахче и гръцкият гранд Олимпиакос.

Двата състава заемат трето и четвърто място във временного класиране като Олимпиакос е с 16 победи и 6 поражения, а воденият от легендарния треньор Желко Обрадович Фенербахче е с 14 успеха от 22 изиграни мача до момента.

Гостите от Гърция ще гонят победата с всички сили, за да имат шанс да се изкачат още по-нагоре в подреждането, но същата е целта и на турския колос.

лимпиакос може да се похвали с едни от най-добрите борци под коша този сезон в Евролигата като води по този показател със средно 37.4 борби на мач, а Фенербахче е трети в класацията за най-ефективна стрелба с точно 50%.

Дербито на кръга е с начален час 19.45 и можете да го гледате пряко в ефира на Mtel Sport 1.

източник: БГНЕС

Барселона с най-добрия български баскеболист Александър Везенков в състава гостува довечера на италианския Емпорио Армани Милано от 21.45 часа, също в двубой, който можете да наблюдавате пряко по Mtel Sport 1.

Съперниците отчаяно се нуждаят от победа, тъй като каталунците са едва на 12-о място във временното класиране с актив 8-14, а Армани Милано е последен с актив 7-15.

Дори поражения няма да значи категорична елиминация за плейофите, но и двата тима са наясно, че само победа може да съхрани реалните им шансове за следващата фаза в Евролигата.

Везенков и Барса се срещнаха с фенове в Милано

Баскетболистите на Барселона тръгнаха добре в турнира за Купата на Краля в Испания миналата седмица, побеждавайки Уникаха и макар да отстъпиха на Валенсия, дадоха сигнали, че могат да се справят с кризата.

Въпреки последната си позиция в подреждането на Евролигата отборът от Милано пък може да се похвали с четвъртото най-добро нападение в турнира със средно 82.9 точки на мач и спечели последните си три домакински двубоя с реализирани 92, 99 и 89 точки.