Барселона се разправи лошо с новака в испанското баскетболно първенство Бургос, като се наложи със 111:81 в мач от трети кръг на Лига АСВ.

Александър Везенков игра 18 минути за каталунския тим, като завърши със 7 точки и 5 борби.

Българинът се отърси малко от слабия предишен двубой, в който не успя да реализира кош, като днес също стрелбата от тройката не му вървеше, но все пак бе на ниво.

Само 3500 души наблюдаваха мача в Палау Блауграна, разликата в който се натрупа в първата и в последната четвъртини.

Гостите от Бургос също отбелязаха доста, особено в третата част, но не успяха да спрат нападателната мощ на Барса.

Пау Рибас завърши с 21 точки за успеха, 17 добави Адриен Моерман, а 16 - Пиер Ориола.

За Бургос по 13 отбелязаха Кори Фишър и Горан Хускич.

Барселона продължава без загуба, както и Реал Мадрид, който се наложи с 93:65 над Сарагоса.