Рилски спортист победи като гост македонския Блокотехна с 85:84 (24:20, 19:19, 25:25, 17:20) точки в драматична среща от последния кръг на редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Така възпитаниците на Людмил Хаджисотиров завършиха на първо място в класирането с 11 победи и само една загуба, а Блокотехна остана на второ място с 10:2. И двата отбора се класират директно за финалната четворка на турнира.

Рилски спортист ще играе на полуфиналите срещу победителя от мача между Академик Бултекс 99 - Башкими, а Блокотехна ще се изправи срещу победителя от двойката Левски Лукойл - Тирана.

Двата отбора изиграха изключително равностоен мач. Рилски спортист все пак успя да поведе с 43:31 малко преди почивката, но домакините отговориха със серия от 8:0 за 43:39 на полувремето.

Всичко в мача се реши пет секунди преди сирената, когато Травис Тейлър направи забивка за 85:84 и беше фаулиран, но изпусна наказателния удар. Със сирената за домакините Данило Миятович пропусна от тройката.

За българския тим Дерек Райт завърши с 23 точки и 7 асистенции, 19 точки вкара Травис Тейлър, а 16 точки реализира Еван Равънел.

За Блокотехна най-резултатен беше Антон Казарновски с 21 точки, 20 точки добави Данило Миятович./БТА