Реал Мадрид разгроми у дома сръбския Цървена Звезда с 98:68 (38:24, 25:20, 17:13, 18:11) в среща от баскетболната Евролига.

Испанският гранд взе преднина още в първата четвърт и на почивката я увеличи на 19 точки - 63:44. Във втората половина на двубоя Реал отново не срещна трудности, връщайки си за поражението в Белград по-рано през сезона.

Густаво Айон се отличи с 12 точки, 3 борби и 5 завършващи паса, а съотборникът му Отело Хънтър добави още 11 точки за победителите. Най-резултатен за сръбския отбор беше Марко Симонович с 13 точки.

"Белите", които са лидери в класирането, заедно с ЦСКА (Москва) и Олимпиакос, са сигурни участници в плейофите на престижния европейски клубен турнир.
Цървена звезда е на шестата позиция във временното класиране.

В друга среща от Евролигата отборът на Олимпиакос победи у дома с 81:73 (25:18, 23:15, 21:25, 12:15) срещу турския Дарюшафака.

Кем Бърч се отличи с 13 точки и 8 овладени топки под кошовете за "червено-белите", а Мат Лоески добави още 12 точки за успеха. Брад Уонамейкър отбеляза 23 точки за Дарюшафака.
Победата на турците класира гръцкия гранд в плейофите.

В друга среща от Евролигата германският Брозе Баскетс победи с 87:68 (17:23, 25:9, 22:13, 23:23) като гост срещу турския Анадолу Ефес.