Лука Дончич отбеляза 13 точки и спечели десет борби за победата на Реал Мадрид с 89:57 (19:12, 21:15, 22:11, 27:19) срещу Уникаха Малага в мач от осмия кръг на баскетболната Евролига. С това испанците се изравниха на третото място с отборите на Макаби Тел Авив, Панатинайкос и Химки.

Този успех дойде като мехлем за "белите", които само няколко дни по-рано претърпяха най-тежката си загуба в Евролигата от Баскония, падайки с 30 точки разлика. Сега обаче се вдъхновиха, поведени от младия си ас.

Дончич завърши с 6/9 в стрелбата под коша и спечели десет борби в защита за успеха, а Джейси Керъл отбеляза пет тройки и беше най-резултатен в състава на домакините със 17 пункта.

Руди Фернандес добави други три тройки и записа 14 точки за Реал, който губеше с четири пункта до средата на първата част, но направи серия от 21:3 и пое контрол над срещата.

Алберто Диас и Драган Милосавлевич бяха най-резултатни за Уникаха Малага с по десет точки, след като гостите завършиха мача с 42.1 процента вкарани стрелби под коша и 21.7 от далечно разстояние.

Ник Калатес отбеляза тройка 48 секунди преди сирената за победа на Панатинайкос с 82:81 (28:21, 20:23, 14:16, 20:21) срещу Анадолу Ефес в Истанбул. Това беше и последният кош за гърците, след който Брайънт Дъстън намали изоставането на турците на една точка, но Ерик Макколъм пропусна стрелба в полето на ПАО само две секунди преди сирената.

Пиер Джаксън отбеляза 19 точки за победата на Макаби със 77:69 (28:19, 14:20, 20:16, 15:14) срещу Химки. Томас Робинсън пък завърши с дабъл-дабъл за руснаците при 17 точки и 13 борби, а Алексей Швед беше най-резултатен в мача с 21 пункта. Химки обаче не успя да стигне до пълен обрат, въпреки че Швед доближи отбора на две точки от гостите от Израел само 1:26 минути преди сирената в последната четвъртина.

Химки водеше с една победа пред Реал Мадрид, Макаби Тел Авив и Панатинайкос преди осмия кръг в Евролигата, но четирите отбора вече са равни на третото място с по пет победи и три загуби.

В последния мач за вечерта Баскония победи Жалгирис Каунас с 97:77 (21:15, 33:17, 16:25, 27:20), след като испанците затвориха първото полувреме в Литва със серия от 22:3. /БТА