Олимпиакос е последният, четвърти отбор, който намери място сред най-добрите в баскетболната Евролига.

Гръцкият гранд победи в решителен Мач №5 Анадолу Ефес и така ще спори за трофея на Финалната четворка в Истанбул от 19 до 21 май.

На свой терен в петата среща, Олимпиакос победи с 87:78 за 3-2 победи и се присъедини към Фенербахче, ЦСКА Москва и Реал Мадрид.

Полуфиналните двойки са Реал Мадрид – Фенербахче и Олимпиакос – ЦСКА Москва.

Домакините започнаха мача по-добре и след първата част имаха малка преднина от 4 точки. Анадолу обаче отвърна силно и обърна резултата, за да поведе със същата разлика на почивката. Второто полувреме беше изцяло в полза на Олимпиакос, който си върна преднината след почивката и не погледна назад до края на срещата.

Василис Спанулис наниза 22 точки за победителите, 14 добави Георгиос Принтезис, а 10 – Ерик Грийн. За Анадолу с 11 точки завърши Джеди Осман.