Олимпиакос детронира настоящия шампион ЦСКА Москва в полуфиналите на баскетболната Евролига.

В първия мач от финалната четворка в Истанбул гърците се наложиха с 82:78 и се класираха за първи финал в надпреварата от 2013 година насам. Решаваща за драматичния успех на Олимпиакос се оказа успешната стрелба от далечно разстояние. Тимът от Атина наниза цели 14 тройки, с които успя да обърне резултата в своя полза. До почивката ЦСКА контролираше събитията на терена и след 20 минути тимът на Димитриус Итудис водеше с 40:33 точки.

Преднината на "армейците" достигна 11 точки малко след подновяването на играта, но в края на третата четвърт обаче Олимпиакос започна да бележи отвсякъде. Гърците свалиха пасива си до 1 точка при 64:65 и успя да поведе за пръв път в резултата при 74:73 чрез Василис Спанулис.

По-малко от минута преди края резултатът бе равен - 76:76, но отново Спанулис с няколко ключови отигравания осигури успеха на тима си. Костас Папаниколау, Йоргос Принтезис и Спанулис реализираха по 14 точки за Олимпиакос, а Вангелис Манцарис се отличи с 12. За ЦСКА 23 точки реализира Милош Теодосич, а Нандо де Коло вкара още 16. По-късно днес е и вторият полуфинал, в който един срещу друг ще се изправят домакините от Фенербахче и испанския гранд Реал Мадрид./БТА