Фенербахче постигна значим успех като гост на УНИКС Казан в 19-я кръг на Евролигата, с 86:81.

Турският гранд регистрира 12-та победа през сезона и поне временно е на четвърта позиция.

Дебют в Евролигата с екипа на Фенербахче направи новото попълнение от НБА Антъни Бенет. В групата за Казан не бе българският младок Йордан Минчев.

Въпреки че така и не успя да стигне до някаква сериозна разлика и да се успокои в мача, Фенербахче диктуваше събитията и не изпусна контрол.

Гостите водиха в резултата през всичките 40 минути, с отличните изяви на Луиджи Датоме, Богдан Богданович и Ян Весели.

Датоме бе най-резултатен за победата с 18 точки, а за УНИКС топреализаторът на Евролигата Кийт Лангфорд записа само 11.

Артсьом Парахутски вкара 21 за руския отбор.

УНИКС е на 12-та позиция във временното класиране.