Фенербахче постигна четвърта поредна победа в Евролигата, в 21-я кръг от редовния сезон, над един от лидерите ЦСКА Москва със 77:71.

Това е втори успех на водения от Желко Обрадович Фенербахче над ЦСКА, със старши треньор най-добрия му ученик - Димитрис Итудис - през сезона, като турците биха и в Москва.

За Фенербахче в игра се завърна Екпе Удо, докато ЦСКА бе без Милош Теодосич и Виктор Хряпа.

ЦСКА поведе в края на първото полувреме след силна серия, но за пореден мач Фенербахче реши нещата с фантастична защита в третата четвърт.

Домакините вкараха 14 безответни точки, като позволиха само един кош на руския тим в първите шест минути от второто полувреме.

Двуцифрената разлика от края на третия период бе достатъчна, за да изкара Фенербахче финалната част без ядове.

Нандо Де Коло се нагърби накрая с опити да върне ЦСКА в мача, но бе сам в стремежите си.