Фенербахче заслужено, но много трудно успя да надделее в дербито с Галатасарай с 85:80 в мач от поредния кръг в Евролигата.

През първото полувреме баскетболистите на Галатасарай съумяваха лесно да намират свободния човек в атаките и отбелязваха лесни точки, с които отвориха двуцифрен аванс.

Фенербахче изигра силно второ полувреме, упражни дълбока преса в половината на Галатасарай и след поредица силни защити и ответни успешни стрелби успя да стопи аванса.

Логичното се случи и 2:31 минути преди края на четвъртата част и след кош на Слукас Фенербахче поведе с 77:76. До финалната сирена, подкрепени от препълнената "Юлкер Спортс Арена", "фенерите" бяха по-съобразителния отбор, а след грешка на Мицов, извършил нарушение в нападение, победата бе подпечатана за домакините.

Успехът затвърди Фенербахче на четвъртото място с 13 победи и 7 загуби, а загубата отпрати Галатасарай на дъното на Евролигата преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Най-добър за домакините бе Ян Весели с 20 точки и 7 борби, подкрепен от Богдан Богданович и Луиджи Датоме с по 14.