Гръцкият национал Василис Спанулис излезе начело във вечната ранглиста по асистенции в Евролигата, след като добави 8 към актива си в мача с Уникаха. Така Спанулис събра 1260, което е с 5 повече от досегашния рекорд, който се държеше от сънародника му Димитрис Диамантидис.

Освен осемте асистенции Спанулис прибави и 15 точки срещу името си, но това се оказа недостатъчно за Олимпиакос, който отстъпи с 85:87 след продължение в Малага.
Джеймс Огъстин вкара победния кош за испанския тим 2.5 секунди преди края на допълнителия период, а най-резултатен за Уникаха бе Неманя Недович със 17 точки. Рей Маккълъм добави 13, а с 12 остана героят Огъстин.

За Олимпиакос Вангелис Манцарис и Йоанис Папапетру записаха по 11 точки, а Янис Стриелниекс и Никола Милутинов вкараха по 10.

С тройка на 19-годишния гард Лука Дончич 0.9 секунди преди края на редовното време Реал Мадрид победи като гост Цървена звезда с 82:79.

Словенската суперзвезда на "кралския клуб" получи топката фронтално срещу коша, буквално свали на земята персоналния си пазач с финт и хладнокръвно реализира от тройката, за да донесе осемнадесетата победа на Реал в 29 мача.

Двубоят в Белград бе много интересен, макар до почивката да изглеждаше, че гостите ще го спечелят безпроблемно. Серия от 15:0 за "звездашите" в третата четвърт обаче завърза мача, а кош на Ален Омич 6 секунди преди края доведе резултата до 79:79, за да дойде и моментът на Дончич.

Словенецът приключи мача с 24 точки, 9 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки, а Фелипе Рейес вкара още 14 точки за Реал. За Цървена звезда най-полезен бе Ален Омич с 25 точки и 10 борби.

Литовксият Жалгирис постигна 17-ата си победа в Евролигата, след като се наложи с 85:73 над ЦСКА Москва като домакин. В Каунас играчите на Шарунас Ясикевичус имаха предимство през по-голямата част от мача, но успяха да го решат чак в последната четвърт, когато направиха серия от 16:0.

Кевин Пангос бе най-резултатен за Жалгирис с 15 точки, докато за ЦСКА с 18 завърши Нандо де Коло.

В последния мач за вечерта Панатинайкос постигна безпроблемна победа със 75:56 над Валенсия у дома. Гръцкият гранд ще завърши редовния сезон в Евролигата на четвърто място, ако в последния си мач победи Олимпия Милано като гост или Реал загуби като домакин от германския Брозе Бамберг.

Ник Калатес регистрира 15-ия си "дабъл-дабъл" в Евролигата от точки и асистенции, като така се изравни на върха в тази класация със сърбина Милош Теодосич. Калатес вкара 17 точки и направи 10 асистенции, доката за Валенсия Ерик Грийн бе най-полезен с 10 точки./БТА