Реал Мадрид успя да намери сили за обрат срещу Емпорио Милано и се наложи с 94:89 в двубой от 20-ия кръг на Евролигата. Така испанците остават начело в класирането с 15 победи и едва 5 загуби.

В своя „Барклейкард Сентър“ мадридчани започнаха уверено срещата срещу един от аутсайдерите в турнира. Лесното начало като че ли заблуди звездите на „белия балет“, които се оказаха изоставащи на почивката – 46:50.

Силните изяви на италианците се запазиха и в третата четвърт, преди всичко да си дойде на мястото в края. Стрелбите на Милан започнаха да не влизат, докато Реал воден от Серхио Юл изкова успеха с мощна офанзива.

С 20 точки именно Юл беше най-резултатния за „белия балет“. Лука Дончич добави 17, Густаво Айон (10), Отело Хънтър (12) и Джейсий Керъл (16) бяха другите, които завършиха с двуцифрен точков актив.

С 20 точки за Милан се отличи стартиралия на пейката Крунослав Симон. За целия мач 31-годишният хърватин изпусна само три стрелби, като и трите пропуска бяха от зоната за 3 точки.