Страхотна истанбулска победа взе отборът на Дарушафака в 22-я кръг на Евролигата. В градско дерби, воденият от Дейвид Блат състав се наложи над гранда Фенербахче със 72:65.

Така Дарушафака за втори път през сезона се наложи над именития си съперник в Евролигата, и остана единственият турски тим, който се е поздравил с успех над "фенерите" в турнира.

По този начин баскетболистите на Дарушафака останаха и в битката за плейофите към момента.

Двубоят бе изключително напрегнат и равностоен, с доста пропуски от двете страни. Убедителното представяне във втората и в последната четвърт се оказаха решаващи за Дарушафака.

Най-голямата разлика бе 10 точки, и то в самото начало на срещата, в полза на Фенербахче.

Символичните гости бяха напред след отлична първа четвърт, но във втората бяха тотално превзети от Дарушафака, и домакинът на сблъсъка обърна нещата в своя полза, и водеше на почивката с 34:31.

Третият период отново бе напълно равностоен, преди в последната част Дарушафака да натисне пак педалите и да дръпне със седем точки.

Този аванс се запази и минута преди сирената, и всички старания на Фенербахче не стигнаха нещата да се променят.

Уил Клайбърн завърши с 20 точки за Дарушафака, Брад Уонамейкър добави 12 точки и 11 асистенции, а Анте Жижич - 14 точки и 10 борби.

Богдан Богданович отбеляза 18 точки за Фенербахче.