ЦСКА Москва спечели убедително домакинството си на Цървена Звезда с 102:80 в среща от поредния кръг в Евролигата. Шестнадесетият успех на ЦСКА ги доближи плътно до Реал Мадрид, които оглавяват временното класиране с 17 победи.

През първата четвърт двата отбора успяха да реализират внушителните за европейските стандарти 59 точки. ЦСКА Москва беше безкомпромисен от зоната за три точки, успявайки да реализира първите седем стрелби от тази зона. Това им донесе солиден аванс от 7 точки - 33:26, а Нандо де Коло впечатли с 11 точки и 4 асистенции.

Силната стрелба за ЦСКА Москва продължи и до почивката и руснаците се оттеглиха с преднина от 12 точки.

Събитията и през третата част бяха изцяло в полза на ЦСКА. Московчани затвърдиха добрата си игра и увеличаха с точка предимството си - 77:64.

Цървена Звезда записа слаба четвърта част, пасивът им достигна до 26 точки, а ЦСКА без особени усилия доиграваше срещата.

С най-големи заслуги за разгромната победа бе Нандо де Коло, завършвайки с 25 точки и 6 асистенции, а Никита Курбанов и Милош Теодосич се отчетоха с 18 и 16 точки.

За "звездашите" Лука Митрович бе близо до записване на дабъл-дабъл, отбелязвайки 16 точки и 9 асистенции.

Загубата отпраща Звезда на 7 място във временното класиране с 12 победи и 10 загуби, а ЦСКА са втори преди изиграване на останалите срещи от кръга.

Следващите двубои на двата тима са на 23 февруари. ЦСКА Москва отново е домакин, този път на Макаби Тел Авив, а Цървена Звезда приема Галатасарай.