Барселона претърпя домакински провал в Евролигата и бе отнесен в „Палау Блауграна“ от друг испански тим – Баскония със 79:93.

Нашият Александър Везенков наниза 14 точки и бе втори най-добър реализатор на терена, но неговият тим падна безславно от гостите от Витория.

Разликата ппеди последната четвърт дори бе по-значителна в полза на победителите, които понамалиха оборотите.

След равностойната първа част, спечелена само с точка повече от Баскония /20:21/, гостите дръпнаха с 10 на полувремето /43:53/.

След третата четвърт разликата набъбна на 20 точки /63:83/, но отпускането в редиците на баските фиксира крайния резултат на 79:93.

Това е четвърта загуба за Барса в последните пет срещи и общо 12-та в 20-те кръга на Евролигата досега.