Академик Бултекс пропусна възможност да оглави генералното класиране на Балканската лига по баскетбол за мъже, след като отстъпи с 82:86 (19:26, 26:11, 16:25, 21:24) срещу настоящия лидер Блокотехна от Македония. Българите все пак се изравниха с албанския Тирана на второ място в подреждането с осем точки, докато Блокотехна е с девет.

Македонците отбелязаха седем от първите осем точки в мача, а последвала серия покачи преднината им на 16:5. В тези начални минути на срещата много силно играеше Антон Казарновски, който отбеляза шест от тези 16 точки и благодарение на силната му игра гостите водеха с общо седем при сирената.

Втората част започна с тройка на Данило Миятович от гостите и точна стрелба под коша на Горан Главчев, но Адриян Секулов върна бързо изстрела от зоната за три точки и сложи начало на серия от 17:0 в полза на Академик Бултекс. В крайна сметка българите поведоха с 45:37 на полувремето. Нова тройка на Секулов даде начало на третата четвъртина, но и тя не завърши така, както почна. Блокотехника отговори с убийствена серия от 20:4 и поведе с 62:61.

Последната четвъртина започна с тройка на Шакир Смит за пълен обрат до 64:62, а след втората за американеца в частта, вкарана 5:37 минути преди края, Академик вече водеше с пет точки. Мануел Джонсън покачи аванса на българите на осем пункта след нова тройка, но след девет поредни безответни точки македонците вече водеха. Те решиха изхода с точни хвърляния от нарушения до сирената.

Секулов завърши мача с 22 точки за Академик Бултекс при 4/8 от зоната за три точки, а Смит добави 19 пункта, пет борби и пет асистенции. За гостите 22 точки вкара Миятович, а Дуейн Бенджамин завърши срещата като най-полезния играч при 31 отбелязани точки и по седем борби и асистенции.

Мачове от петия кръг в Балканската лига по баскетбол при мъжете:
Академик Бултекс (България) - Блокотехна (Македония) 82:86 (19:26, 26:11, 16:25, 21:24)