Монтана 2003 победи убедително гостуващия сръбски Цървена звезда с 81:56 (22:18, 18:13, 16:12, 25:13) в среща от петия кръг във втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

С успеха си възпитаничките на Стефан Михайлов събраха 18 точки и се изравниха с лидера Атлет Целие (Словения) , който по-късно днес приема старозагорския Берое.

След равностойно начало домакините направиха серия от 14 безответни точки, за да поведат с 18:6 след малко повече от шест минути игра, като до края на първото полувреме те продължиха да контролират мача и се оттеглиха на почивка с аванс от 40:31.

Със силно начало на второто полувреме сръбкините намалиха изоставането си до 41:42, но баскетболистките на Монтана не се стъписаха и в последствие направиха страхотна серия от 11:0 точки, за да дръпнат отново с двуцифрена преднина за 56:43 в края на третата четвърт.

Момичетата на Михайлов направиха отличен старт на последната четвърт и окончателно предрешиха мача, след като дръпнаха със 72:48 четири минути и половина преди края.

Страхотен мач за българките направи Сара Буут, която реализира 33 точки, а 10 точки добави Милана Живадинович. За Цървена звезда най-резултатна беше Мария Пръля с 12 точки.

В друг мач от надпреварата Иванка Матич се отличи със 17 точки и 9 борби при убедителния успех на Партизан в Белград над хърватския Трешневка със 77:46 (24:9, 21:14, 11:10, 21:13).