Домакините от Монтана 2003 загубиха от Будучност (Черна гора) с 67:74 (10:20, 19:17, 18:22, 20:15) точки в полуфинален мач от Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Финалната четворка на турнира се провежда в зала "Младост" в Монтана. Носителките на Купата на България ще спорят утре с Цървена звезда (Сърбия) за третото място в надпреварата. Двубоят е от 16.00 часа. За титлата от 19.00 часа Будучност среща Цинкарна Целие (Словения). Миналия сезон българките отново отпаднаха на полуфиналите в турнира, а след това загубиха и мача за третото място от Будучност.

На двубоя присъстваха кметът на града Златко Живков, както и играчите от футболния и волейболния тим на Монтана. Възпитаничките на Стефан Михайлов загубиха първата четвърт с 10:20, а в началото на втората част гостенките поведоха с 18 точки разлика след тройка на Анджелика Митрашиновик - 31:13.

До края на частта баскетболистките на Монтана успяха да намалят пасива си на 8 точки - 29:37. С тройка на Николина Бабич черногорките поведоха с 16 точки (59:43) 65 секунди преди края на третата част, а в последните 10 минути българките направиха всичко по силите си, за да спечелят мача, но не успяха.

Те единствено съкратиха изоставането си след тройка на Радостина Димитрова до 3 точки - 59:62 7:11 минути преди сирената, но след това гостенките направиха серия от 7:0 за 69:59 и до края удържаха преднината си. За българския тим се отличиха Радостина Димитрова, Цветомира Шаренкапова и Сара Бут с по 12 точки. Божица Муйович изигра силен мач за Будучност и завърши с 26 точки. Мари Малоун добави 14 точки./БТА