Лукойл Академик допусна втора загуба в група Е на турнира ФИБА Къп. Българският шампион падна със 73:88 (12:12, 22:23, 27:25, 12:28) като домакин срещу Клуж Напока.

В първата половина на двубоя в зала "Универсиада" играта беше напълно равностойна, а гостите поведоха с точка на почивката.

В третия период изявите на полето също преминаха при поделено надмощие, а преди последните 10 минути в двубоя Лукойл Академик дори имаше минимална преднина.

Развръзката дойде в четвъртата част, когато стрелбата на гостите беше изключително точна и Лукойл не успя да се противопостави на силната игра под коша на Клуж. В последните три минути от срещата интригата липсваше и гостите спокойно задържаха натрупаната си преднина без да бъдат подложени на никакъв натиск.

Серията от 17:2 позволи на румънците спокойно да запишат третата си поредна победа в груповата фаза. Слабата игра за Лукойл в самия край направи задачата на Клуж изключително лесна.

След равенството 63:63, гостуващият тим реализира 13 безответни точки в рамките на по-малко от четири минути.

Най-резултатен за българския отбор беше Антъни Рафа с 13 точки, а Божидар Аврамов и Далтън Пепър отбелязаха по 11 точки.

За гостите бившият играч на Лукойл Академик Желко Шакич се отличи с 16 точки, а Вайдас Кариняускас добави още 14 точки.

След това поражение Академик е на трето място с 4 точки. Лидерът Клуж има пълен актив от 6 спечелени точки.

Резултати от третия кръг в груповата фаза на турнира ФИБА Къп:

Група Е:
Лукойл Академик (България) - Клуж Напока (Румъния) 73:88 (12:12, 22:23, 27:25, 12:28)

Истанбул Бююкшехир (Турция) - Динамо Тбилиси (Грузия) 72:52 (15:13, 22:9, 17:17, 18:13)