Балкан Ботевград спечели срещу унгарския Алба Фехервар с 88:82 точки след продължение в първия кръг на втората групова фаза за Купата на ФИБА Европа.

На другия полюс бе съставът на Левски Лукойл, който в мач от същата група J допусна поражение като домакин от израелския Ирони Нес Циона с 89:98 точки.

В "Арена Ботевград" унгарците водеха през по-голямата част от мача, но след силни финални минути да редовното време играчите на Балкан пратиха срещата в продължение.

В допълнителните 5 минути Балкан отбеляза пет безответни точки и поведе със 78:73, след което приключи срещата при 88:82.

Най-резултатен за Балкан бе Брандън Браун с 18 точки. Отличен мач изигра и Микейл Хопкинс, като завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 13 борби.

За гостите се отличи Джейкъби Бойкинс с 21 точки.

Левски Лукойл загуби за първи път като домакин този сезон в турнира ФИБА Къп.

В зала "Универсиада" отборът на Константин Папазов загуби мача във втората четвърт, в която отстъпи с 6 точки и до края не успя да стопи този пасив.

В началото на последната част Левски Лукойл записа най-силните си минути и свали разликата до една точка, но гостите не допуснаха обрат.

Патрик Рембърт бе най-резултатен за домакините с 25 точки, 18 добави Божидар Аврамов. За гостите се отличи Крис Доу с 18 точки.

Част от футболистите на Левски изгледаха поражението на „сините” от Ирони Нес Циона. Капитанът на Левски Иван Горанов, вратарят Божидар Митрев и голмайсторът Станислав Костов бяха на трибуните на зала „Универсиада”, за да подкрепят своите колеги.

Срещи от първия кръг в група J на втората групова фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа:

Левски Лукойл (България) - Ирони Нес Циона (Израел) - 89:98 (24:25, 15:21, 24:26, 26:26)

Балкан (Ботевград, България) - Алба Фехервар (Унгария) - 88:82 след продължение (25:25, 12:21, 16:15, 20:12, 15:9) /БТА