ЦСКА Москва се наложи с 93:87 над Реал Мадрид в голямото дерби на 21-вия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

"Армейците" стигнаха до успеха с отлична игра през първото полувреме и най-вече в откриващата четвърт, която спечелиха с 33:11.

На почивката ЦСКА водеше с 54:31, но водени от Лука Дончич гостите бяха съвсем близо до сензационен обрат, макар и в крайна сметка той да не се осъществи.

Най-резултатен в мача с 21 точки бе именно Дончич, а Джейси Керъл прибави още 16 за Реал.

За победителите от ЦСКА испанският плеймейкър Серхио Родригес завърши с 18 точки, Кори Хигинс добави 16, а още четирима играчи на домакините приключиха с двуцифрен точков актив.

Победата остави ЦСКА на върха в класирането, докато Реал за момента заема пета позиция.

В другия ранен мач от програмата турският Анадолу Ефес победи с 82:66 гостуващия Валенсия.

Ерик Маккълъм вкара 24 точки за отбора от Истанбул, докато Зоран Драгич добави още 18. За Валенсия с 18 точки най-резултатен бе Ерик Грийн./БТА