Академик Бултекс 99 разгроми Ибър Рожае (Черна гора) с 91:70 (24:14, 19:16, 17:28, 31:12) в среща от Балканската баскетболна лига за мъже и се изкачи на трето място във временното класиране. Домакините доминираха през първото полувреме, като малко след началото на втората част имаха аванс от 49:31.

Последваха силни минути за гостите, които успяха да намалят изоставането си до 58:60 преди последната четвърт.

Пловдивчани предрешиха двубоя до средата на четвъртата част, когато след серия от 18:5 дръпнаха със 78:63, а в края разликата премина и 20 точки при 89:68.

Никола Маравич се отличи с 24 точки и 13 борби за Академик, а Мартин Дурчев добави 20 точки и 9 асистенции.

Джерел Симънс завърши с 26 точки за черногорците, а Морис Джефърс допринесе с "дабъл дабъл" с 10 точки и 13 борби, но това не беше достатъчно./БТА