Монтана 2003 загуби като гост от Будучност (Черна гора) с 63:76 (16:24, 21:9, 17:20, 9:23) точки в среща от последния кръг на редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Така възпитаничките на Стефан Михайлов завършват на трето място в крайното класирането.

Будучност е начело в класирането преди последния мач в четвъртък между Трешневка 2009 (Хърватия) и Цинкарна Целие (Словения) .

Този мач имаше значение единствено за крайното подреждане, тъй като и двата тима вече са си осигурили място във Финалната четворка, която ще се проведе в Монтана през следващата седмица. Там ще играят още Цинкарна Целе и Цървена Звезда (Сърбия).

Българките изиграха силна втора част и на почивката имаха аванс от 37:33, но домакините спечелиха мача, след като взеха последната четвърт с 23:9.

За Монтана 2003 се отличиха Сара Бут с 18 точки и Радостина Димитрова със 17 точки.

По 22 точки за победителките реализираха Божица Муйович и Мари Лашоун Малоун./БТА