Монтана спечели важна победа в българското дерби на Адриатическата лига по баскетбол за жени, след като надви Берое с 81:58. Момичетата на Стефан Михайлов доминираха през цялото време и кръг преди края оглавиха класирането с 10 победи и 3 поражения. В последния кръг шампионките гостуват на словенския Триглав (Кран).

В началото на втория период шампионките отказаха Берое, които допуснаха доста грешки, не им вървеше и стрелбата, а авансът на Монтана скочи на 16 точки- 29:13. След почивката картината не се промени, дори Монтана в един момент увеличи преднината си на 30 точки. Таня Гатева направи няколко промени в състава и тактиката, което проработи за около 5-6 минути и Монтана не успя да отбележи. Това се оказа и единствения период, в който отборът на Берое беше конкурентен в мача.

Цветомира Шаренкапова вкара 19 точки и подаде 5 асистенции. Шарел Алън добави 18 точки и 7 асистенции. За беройки Моник Рийд единствена беше на висота и завърши с 30 точки.

Двубои от седмия кръг на втората фаза (Суперлига) на Адриатическата лига по баскетбол за жени:
Монтана 2003 (България) - Берое-Стара Загора (България) 81:58 (29:13, 18:16, 21:12, 13:17)