Монтана 2003 постигна пета победа Адриатическата лига по баскетбол за жени. Състезателките на Монтана спечелиха със 79:55 като гости на Кралево и продължават битката за първото място в групата.

Монтана натрупа преднина от 17 точки до почивката и до края срещата се доиграваше. Христина Иванова бе над всички с 27 точки и 7 борби за Монтана.

Другия български участник в Адриатическата лига - Берое, загуби у дома от хърватския Трешневка със 72:86.

Три американки направиха дебют за тима от Стара Загора, но и те не помогнаха и Берое инкасира четвърта загуба в турнира.

Две от американските състезателки бяха най-резултатни за Берое - Тиара Банкс вкара 24 точки, а Бритни Райт добави 21. За Трешневка с 27 точки завърши АНджела Катавич./БТА