Тимът на Монтана 2003 постигна втора победа в група "В" на Адриатическата лига по баскетбол при жените.

В двубой от втория кръг състезателките на Стефан Михайлов се наложиха с 82:78 (15:22, 24:16, 23:18, 20:22) над шампиона от миналия сезон Атлет Целие (Словения).  Срещата бе много равностойна, като през цялото време двата тима си разменяха водачеството.

Първата четвърт премина под контрола на словенките, но във втората Монтана наложи своя стил на игра и на почивката водеше с 39:38. Монтана направи силна трета четвърт, която позволи на домакините да се откъснат с шест точки преди решителната четвърт, а въпреки финалния щурм на тима от Целие, гостенките не успяха да стопят пасива си.

Христина Иванова и Сара Бут вкараха по 18 точки за българския тим, докато Даниела Петева прибави 18. За гостенките Николина Делич вкара 20 точки. В следващия кръг Монтана 2003 гостува на Партизан в Белград. Двубоят е на 19 октомври.

Резултати:

група "В": Монтана 2003 (България) - Атлет Целие (Словения) 82:78 (15:22, 24:16, 23:18, 20:22)

в четвъртък: група "А": Будучност (Черна гора) - Берое Стара Загора (България)