Шампионът на България по баскетбол Лукойл Академик допусна първа загуба в група Е на турнира за Купата на ФИБА Европа. Във втория си мач от надпреварата "студентите" отстъпиха с 69:81 (22:22, 17:19, 19:26, 11:14) пред турския Истанбул Буюкшехир като гост.

През първото полувреме играта беше много равностойна, като двата тима почти непрекъснато сменяха лидерството. Най-голямата преднина за Лукойл дойде при 19:14 в края на първата четвърт, но няколко минути преди почивката домакините от Истанбул започнаха на свой ред да трупат аванс, който в крайна сметка не бе стопен от българския тим. През второто полувреме разликата в полза на домакините на няколко стана дфуцифрена, а най-близко до съперника си играчите на Шарон Друкер бяха 4:07 минути преди края, когато Асен Великов намали за 66:74.

Най-резултатен за победителите от Истанбул Буюкшехир бе 208-сантиметровият център Иван Бува с 19 точки, Майкъл Томпсън завърши с 14 точки, а с 11 остана Дейвидас Дулкис.

За Лукойл Академик Христо Николов вкара 17 точки, а Кийт Клантън приключи с "дабъл-дабъл" от 12 точки и 10 борби.

В следващия си мач в турнира Лукойл Академик приема румънския Клуж Напока. Двубоят е на 1 ноември.