Лидерът в класирането на баскетболната Евролига ЦСКА Москва не допусна изненада при визитата си на германския Брозе Бамберг и се наложи с 92:76.

До почивката играта бе равностойна, като "армейците" имаха преднина от едва 3 точки след първите 20 минути, но във втората половина от мача, водени от Нандо де Коло, стигнаха до убедителния успех.

Именно французинът бе най-резултатен за шампиона на Русия с 20 точки. 15 прибави Уил Клайбърн, а с 14 завърши испанецът Серхио Родригес.

В Каунас литовският Жалгирис победи с 80:74 гръцкия Панатинайкос. Домакините изоставаха с 10 точки след първата четвърт, в която отстъпиха с 10:20, но до края на мача показа отлична игра и заслужено стигнаха до победата.

Воден от Паулиус Янкунас, завършил със 17 точки, Жалгирис направи много силна трета четвърт, в която отбеляза 33 точки срещу едва 14 за гръцкия отбор, което бе повратният момент в мача. Аарън Уайт вкара още 13 точки за Жалгирис, а с 12 приключи Кевин Пангос.

Българският национал Дий Бост игра 7 минути за победителите, в които записа 2 точки, 1 борба и 1 асистенция.

За Панатинайкос Никос Папас вкара 16 точки, а 15 прибави Крис Сингълтън.

В най-драматичния мач за вечерта Макаби победи в Тел Авив гостуващия Валенсия с 94:91.

В другите два мача от програмата Баскония спечели испанското дерби с Уникаха с 88:82, докато в Милано местният Олимпия допусна загуба със 71:77 от руския Химки Московски регион. Алексей Швед бе най-полезен за Химки с 29 точки.