Носителят на купата на България по баскетбол Берое ще срещне в полуфиналите на Балканската лига черногорския Теодо Тиват.

Черногорците се класираха заради победата си във втората четвъртфинална среща с 81:68 точки и така взе успеха в серията с повече от 10 точки разлика. В първия двубой преди седмица в Македония Фени Индъстрис се наложи със 100:97 точки.

Теодо Тиват имаше съпротива от играчите от Фени в определени моменти в края на първото полувреме, но след почивката просто ги отказаха. Милан Станоевич направи нов силен мач за Теодо и вкара 19 точки, както и подаде 7 асистенции. Милош Джуришич добави 15, а Милош Попович се отличи с 13 точки.

Георги Шарабидзе и Яне Петровски добавиха по 14 точки всеки за гостите.

Полуфиналите, които също са на разменено гостуване, ще се играят на 21/22 март и 28/29 март, като в първия мач Берое гостува, а във втория ще бъде домакин. /БТА