Берое загуби домакинството си на силния тим на Чукурова (Турция) с 82:97 (23:36, 16:18, 22:24, 21:19) в среща от четвъртия кръг в група Е на европейския клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп.

Състезателките на треньора Татяна Гатева остават на трето място в класирането с 5 точки след една победа в първите си четири мача, а Чукурова е лидер с четири успеха в четири срещи.

Българките изиграха трети мач в рамките на четири дни, след като в понеделник и вторник имаха срещи от Адриатическата лига.

Гостите започнаха много силно мача, поведоха с 36:18 и до края на мача доминираха. Старозагорки намаляваха изоставането си под 10 точки в хода на двубоя, но турските баскетболистки имаха комфорната преднина и спечелиха с 15 точки разлика.

За Берое се отличи Ана Почек с "дабъл-дабъл" - 27 точки и 12 борби. 15 точки добави Теодора Динева, а с 11 завърши Саня Чонг.
За Чукурова Алина Ягупова беше най-полезна с 16 точки и 7 асистенции, а 15 точки реализира Севги Узун.

В другата среща от групата Боташ (Турция) победи Умеа (Швеция) с 89:67 точки.
В следващия си мач на 6 декември Берое ще гостува на Умеа (Швеция).

Срещи от четвъртия кръг в група Е на европейския клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп:

Берое (България) - Чукурова (Турция) - 82:97 (23:36, 16:18, 22:24, 21:19)
Боташ (Турция) - Умеа (Швеция) - 89:67 (16:20, 20:16, 20:14, 33:17)