Победа за Монтана и изненадваща загуба за Берое е балансът на българските отбори от днес в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Монтана победи Будучност (Черна гора) с 67:61 в среща от 10-ия кръг на женската Адриатическа лига, а успехът е важен с оглед на класирането. Черногорките имат 6 победи и 4 поражения и ще останат на 2-а позиция след успеха на Целие над Трешневка. За Монтана балансът вече е същият- 6/4.
Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов отговориха на агресията с агресия, наложиха се с 67:61 и са само на две победи от класиране за финалния турнир. Домакините водеха през целия мач, като в един момент разликата стигна 18 точки. В последната четвърт обаче черногорки се хвърлиха ва банк и три минути преди края успяха да намалят аванса на монтанчанки само до три точки 60:57. С невероятна тройка стотни преди сирената Радостина Димитрова възпламени залата, а след това Виктория Стойчева отбеляза от невъзможна ситуация и Монтана спечели заслужено.
Христина Иванова вкара 13 точки, а Цветомира Шаренкапова и Сара Бут с по 11 се отличиха за монтанчанки. За гостенките от Подгорица най-точна се оказа Кристина Топузович с 13.

В другата среща с българско участие Берое отстъпи в Заглеб с 58:63 на Медвешчак, който имаше до момента само една победа. Логично в началото българките наложиха волята си и се оттеглиха на почивката с преднина от 9 точки- 38:29. Сигнали, че мачът няма да е лесен имаше в третата четвърт, когато Берое с трудност удържаше атаките на хърватския отбор. В четвъртата част треньорката Таня Гатева сякаш направи нужните корекции, но в последните пет минути домакините направиха серия от 10:0 точки и това се оказа решаващо. 20 секунди преди края те вкараха два фаула и още един кош, за да поведат с 4 точки. Българките атакуваха със сирената, но безрезултатно.

Тиара Банкс завърши мача с 14 точки и 12 борби, а Джордан Рейнълдс прибави 9 точки и 6 асистенции. Виолина Кочева, от която се очакваше много, вкара само 8 точки. Матея Тадич отбеляза 17 за Медвешчак./БТА