Берое записа важен успех като гост на Будучност в Адриатическата лига по баскетбол при жените и се утвърди на първото място във втората групова фаза на надпреварата, в която участват най-добрите 8 тима. Победата с 65:56 точки в Подгорица е седма за българския тим, докато поражението е първо домакинско за Будучност и общо трето в състезанието.

Берое натрупа преднина от 11 точки още след първата четвърт след 24:13 и въпреки по-стабилната игра на черногорския отбор във втората част, полувремето дойде при аванс от 39:31 за „зелено-белите“. Третата четвърт започна равностойно, но в края й гостите бяха по-точни под коша на съперника и разликата набъбна до 13 точки – 56:43.

Моник Рийд отбеляза бързи 4 точки за старозагорки в началото на последните 10 минути, но силна серия на домакините от 13 безответни точки ги доближи само на 4 изоставане при 56:60, 2 минути преди финалната сирена. Беройки обаче не допуснаха изненада и спокойно доиграха срещата, реализирайки още 5 точки.

Моник Рийд беше най-полезна за победата с 23 точки и 12 борби. „Дабъл-дабъл“ срещу името си записа и Келиндра Закъри – 15 точки + 11 овладени топки. Джазмин Пъркинс реализира 11 точки и открадна 6 топки от съперниковите баскетболистки. За Будучност Кристина Топузович се отличи с 12 точки и 9 борби. В следващия кръг, на 1 февруари от 18:00 часа в Стара Загора, е българското дерби в Адриатическата лига между Берое и Монтана.