Шампионът и носител на Купата на България Берое (Стара Загора) научи съперниците си в групата в Конференция 1 на европейския клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп".

Възпитаничките на Татяна Гатева ще играят в група "Б" заедно с Университас ПЕАЦ (Унгария). Другите два отбора ще станат ясни след квалификациите. Едното място ще заеме победителят от мача между Хатай (Турция) и Дафни (Гърция), а другото ще бъде определено от тимовете на Боташ (Турция), Елизур Рамла (Израел) и Мишколц (Унгария), който ще играят квалификации за Евролигата за жени.

Отборите в турнира "Еврокъп" са разделени в две конференции, а общо 57 клуба заявиха участие, включително 18 състава в квалификационната фаза и пет, влизащи от квалификациите на Евролигата на Международната баскетболна централа (ФИБА) при жените. В редовния сезон ще участват 48 отбора, разпределени в 12 групи по четири.