Берое допусна петата си загуба в седем мача от Адриатическата лига по баскетбол при жените. Отборът от Стара Загора отстъпи у дома с 59:81 (15:17, 14:23, 14:24, 16:17) срещу лидера в класирането Будучност.  Черногорският отбор контролираше събитията на терена през цялата среща и не остави никакъв шанс за домакините.

Най-равностойна беше първата част, когато Будучност водеше със 17:15, но след втория период по-класният тим на гостите вече имаше преднина от 40:29 и показа, че няма да допусне изненада. След почивката тимът от Подгорица отново се отличи с добра стрелба от средна и далечна дистанция и натрупа нови 10 точки аванс.  ]

Най-резултатна за гостите беше Анджелика Митрасиновик с 19 точки, а нейната съотборничка Саня Орожович завърши с 15 точки.

За българския отбор Бритни Райт се отличи с 15 точки, а Тиара Бенкс добави още 11 точки. След това тежко поражение Берое е на четвърто място в класирането, докато Будучност заема първата позиция с пълен актив от 14 точки.