Берое загуби гостуването си на фаворита Цървена звезда (Сърбия) с 64:95 (23:26, 14:21, 14:26, 13:22) в среща от третия кръг в група А на Адриатическата лига по баскетбол за жени.
Старозагорки останаха с една победа, докато белградчанки са лидерки в подреждането с пълен актив.

Българките бяха равностойни само в първата част, след което домакините доминираха. Сръбкините откриха втората четвърт със серия от 9 безответни точки, след която поведоха с 35:23 и до края контролираха двубоя.

Шест минути след почивката разликата за първи път премина 20 точки при 64:43, което позволи на Цървена звезда да довърши спокойно мача и да запише третата си поредна победа в надпреварата.

В последните 6 минути белградчанки направиха нова силна серия от 18:4 и стигнаха до крайния успех с цели 31 точки разлика.
Мария Пръля се отличи с 19 точки и 9 асистенции за домакините, а Снежана Божичевич, Милина Мишелич и Биляна Щепанович добавиха по 15 точки. Мина Джорджевич записа "дабъл-дабъл" с 10 точки и 10 борби.

За Берое с 14 точки най-резултатна беше Гергана Иванова, а с 12 точки и 7 борби завърши Евгения Нацкина, но те единствени записаха двуцифрен актив от старозагорки.

Цървена звезда (Сърбия) - Берое Стара Загора (България) - 95:64 (26:23, 21:14, 26:14, 22:13)

Плейоф Сараево (Босна и Херцеговина) - Истанбулски университет (Турция) - 80:69 (19:11, 17:16, 27:16, 17:26)