Баскетболистките на Берое Стара Загора разгромиха като гост тима на Инстанбулския Университет с 92:42 в петия си мач от група А на Адриатическата лига. Победата бе втора за българския тим в надпреварата и така момичетата на Таня Гатева съхраниха шансовете си да се класират в следващата фаза на турнира.

Интрига в срещата в турския мегаполис на практика липсваше, тъй като разликата в класите между съперниците беше очевидна. На полувремето авансът на старозагорки беше 46:21,а любопитна подробност е, че след почивката резултатът се повтори, за да се фиксира крайното 92:42.

Габриела Николова с 15 точки бе най-резултатна за Берое, а още 5 нейни съотборнички записаха двуцифрен актив. Петя Бояджиева вкара 14, Ралица Нанева и Теодора Динева добавиха по 12, а силно се включиха и Жени Нацкина с 11 и Гергана Иванова с 10.

Сенай Зейбек реализира 11 за домакините, които инкасираха пета поредна загуба в Лигата.